Poslední aktualizace - 30. 6. 2023
​​​​​​​Jak si rezervovat focení?
Pro rezervaci focení můžete napsat na facebook, instagram, nebo do mailu dle toho, co vám vyhovuje a poté se společně domluvíme na termínu focení v některé konkrétní lokalitě. Rád vám před rezervací zodpovím jakoukoliv otázku. Pro závaznou rezervaci focení se platí záloha ve výši 600 Kč.
Kdy je nejlepší si rezervovat focení?
Z pravidla čím dříve, tím lépe. Nejčastěji se jedná o 1-4 měsíce dopředu, ale není to pevným pravidlem - v některých lokalitách jsem schopný nalézt termín i hodně brzo. Těhotenské focení doporučuji okolo sedmého měsíce a novorozenecké fotit do 2 týdnů od porodu. Rezervace je tedy  nutno vytvořit dříve.
Kdy dostanu fotky?
K odevzdání fotografií dochází do 2 týdnů po uhrazení ceny focení. K fakturaci u focení se všemi povedenými fotografiemi dojde do 1 dne od data focení, nebo od data odsouhlasení této varianty. K fakturaci u focení s počtem fotografií na míru dochází do 1 dne od odeslání výběru fototografií.
Kde je všude možné fotit?
Fotím naprosto po celé Moravě a ojediněle v rámci naprosto celé republiky, případně i v zahraničí. Pravidelně fotím v okolí Brna, Židlochovic, Kroměříže,  Vyškova, Prostějova, Olomouce a také Zlína.
Jak je to s výběrem fotografií?
U focení s počtem fotografií na míru dostanete po focení speciální odkaz, kde si můžete vybrat fotky dle vámi preferovaného počtu - případně mi můžete říct, kolik fotek chcete a já vám vyberu ty nejlepší.
U standardního focení vám vyberu ty nejlepší snímky bez omezení jejich počtu a odevzdám tedy všechny povedené. Jedná se o asi 30-100 fotografií.
Co se bude dít, když budou hlásit déšť, nebo v termín focení bude skutečně pršet?
Předpověď moc nedoporučuji sledovat, i během deštivého dne se často těsně před focením rozjasní. V případě, že skutečně těsně před focením prší a to v míře, která je vám nepříjemná, tak není žádný problém focení přesunout. Vždy mám pro tyto případy možnosti náhradních termínů a to i v blízké době tomu půdovnímu termínu. 
Chtěla bych fotit boudoir / glamour, ale stydím se. Co s tím?
V případě, že se stydíte, tak není vůbec žádný problém se před focením sejít, případně můžete na focení dorazit s doprovodem.
Co si vzít na sebe?
Nejlepší variantou je oblečení, v kterém se cítíte dobře. Rád vám poradím konkrétněji k danému tématu před focením.
Je možné se domluvit na jiné úpravě fotografií, jiné barevné úpravě, apod.?
Jiná úprava, či jiná barevná tonalita není možná. Upravuji fotografie podle toho, jak jak fotografie cítím. V případě zájmu je možné zesílit např. retuš apod. ale jiné barevné úpravy nejsou možné.
Je možné předat i neupravené fotografie?
Odevzdávám pouze hotovou práci, tj. upravené fotografie v digitální a případně i tištěné variantě. Neupravené fotografie tedy není možné předat a to ani za úplatu.
Co když nechci, aby mé či naše fotky byly zveřejněny?
Na použití vašich fotek v mém portfoliu se vždy ptám. Pak už je jen na vás, zda s použitím souhlasíte, souhlasíte s nějakým omezením (např. bez dětí, jen konkrétní fotky, ne na sociální sítě, atd), či nesouhlasíte vůbec. Vždy to záleží plně na vás.

Další galerie k prohlédnutí

Zpět nahoru