Poslední aktualizace - 30. 6. 2023
​​​​​​​Jak si rezervovat focení?
Napište mi na facebook, instagram, nebo do mailu dle toho, co vám vyhovuje a poté co ověříme, že váš termín je dostupný, vám rád zašlu širší ukázku pro vaši kompletní představu o mé práci. Máte též možnost se zeptat na jakoukoliv otázku a následně vám sepíši návrh smlouvy, který si vzájemně  schválíme a poté tuto smlouvu podepíšeme. Podpis smlouvy je možné provést jak osobně, tak i vzdáleně a to oskenováním či ofocením smlouvy. Součástí smlouvy je záloha ve výši 30 % (minimální záloha je 3000 Kč) a to do 5 dnů od podpisu smlouvy.
Kdy je nejlepší si rezervovat focení?
Z pravidla čím dříve, tím lépe. Každý termín je jiný, některé se rezervují pár týdnů či měsíců předem jiné jsou 1 - 2 roky předem zamluvené.  Pokud máte daný termín, tak je vždy se nejlepší zeptat na dostupnost služeb co nejdříve.
Kdy dostanu fotky?
Svatební fotky kompletně odevzdávám dle smlouvy do měsíce, nejčastěji je to ale dříve a to okolo 2 týdnů. Do 2 dnů od termínu svatby zasílám společně s fakturou menší ochutnávku ze svatebního dne obsahující okolo 10-30 fotek.
Kde všude je možné si vás objednat na svatbu?
V rámci focení svateb jezdím nejčastěji po celé Moravě, ale rád se domluvím i na focení v rámci celé republiky, nebo vám rád zpracuji nabídku pro focení v zahraničí. Cestovné po české republice nepožaduji, pokud mě vaše svatba zaujme, tak rád přijedu. Na svatbu v zahraničí pak cestovné počítám individuálně tak, aby byly obě strany spokojené.
Jak je to s výběrem fotografií?
Fotografie ze svateb vybírám kompletně já. Odevzdávám všechny vydařené snímky tak, aby se příliš neopakovaly a zároveň nic podstatného nechybělo.
Jak je to s focením pokud prší?
Fotoaparátu a ani mně osobně focení nevadí za jakýchkoliv podmínek a rád vás budu fotit i za vydatného deště. Jediná otázka ohledně deště ve svatební den je na vás a na hostech. Párové focení v případě deště ve svatební den se dá řešit focením pod deštníkem, v interiéru, nebo párovým focením mimo termín svatby. V drtivé většině ale často stačí jen změnit hodinu focení dle počasí v daný den.
Kdy a kde se sejdeme osobně před svatbou?
Předsvatební schůzky plánuji asi 2 měsíce před termínem svatby tak, aby termín schůzky byl asi 2-4 týdny před termínem svatby. Schůzky standardně probíhají osobně v Brně, Kroměříži, nebo v Židlochovicích, alternativně i online.
Je možné během příprav nafotit boudoir?
Možné je vše, pokud se dokážete uvolnit i během příprav v tento důležitý den. Pokud ne, tak bych spíše doporučil toto focení nechat na jiný den.
Jak vypadá ideální harmonogram z pohledu fotografa?
Z pohledu fotografa můžu říct, že ideální harmonogram je příliš specifický a je třeba, aby seděl přímo vám a tím je myšleno vám novomanželům. Osobně bych doporučil mít harmonogram částečně flexibilní, ať je možnost i nějaké příhodně změny. Dále také bych příliš neodkládal první tanec do večerních hodin ať je parket otevřen i pro hosty během dne a můžou si v klidu zatancovat. Osobně jsou za mě pěkně fotogenické i některé z již zajetých svatebních her jako jsou boty, rok s novomanželi apod.
Na kdy je nejlepší naplánovat párové focení?
Zde se mi právě hodí ta částečná flexibilita. Obecně je nejlepší čas focení krátce před západem slunce, ale nemusí to být pravda, pokud to počasí např. moc nevyjde. Nejčastěji doporučuji v rámci odpoledního fotografování menší focení v blízkosti hostiny asi na 20 minut (např. po rozkrojení dortu) a pak v rámci večera při západu slunce (to už si často hosté nevšimnou vaší nepřítomnosti) v délce takové, jaké vám vyhovuje.
Můžeme pozměnit objednaný balíček?
Balíček je možné změnit jakkoliv do dne focení vaší svatby. Co se týče délky focení, tak tu fakturuji dle skutečnosti a to ne po hodině, ale po 15 minutách.
Máme s vámi počítat na oběd?
U focení, kde jsem krátce oběd nevyžaduji. U delších svateb vás o něj určitě poprosím. Nevydržím bez jídla stejně jako kdokoliv jiný a nerad bych třeba kvůli obědu odjel na hodinku pryč. Často dávám přednost sezení přímo u hodovního stolu, nejčastěji na jeho konci, kde můžu být v pohotovosti a v případě jakékoliv změny můžu ihned vytasit fotoaparát. V případě, že mne posadíte bokem, tak mne to zajisté neurazí, ale nejsem schopný tak pohotově reagovat.
Je možné se domluvit na jiné úpravě fotografií, jiné barevné úpravě, apod.?
Jiná úprava, či jiná barevná tonalita není možná. Upravuji fotografie podle toho jak je cítím. V případě zájmu je možné zesílit např. retuš apod. ale jiné barevné úpravy nejsou možné.
Je možné předat i neupravené fotografie?
Odevzdávám pouze hotovou práci, tj. upravené fotografie v digitální a případně i tištěné variantě. Neupravené fotografie tedy není možné předat a to ani za úplatu.
Co když nechci, aby mé či naše fotky byly zveřejněny?
Na použití vašich fotek v mém portfoliu se vždy ptám. Pak už je jen na vás, zda s použitím souhlasíte, souhlasíte s nějakým omezením (např. bez dětí, jen konkrétní fotky, ne na sociální sítě, atd), či nesouhlasíte vůbec. Vždy to záleží plně na vás.

Další galerie k prohlédnutí

Zpět nahoru